West-Frisia

Elite/Beloften

De elite/beloften-ploeg van West-Frisia neemt in 2019 deel aan de Clubcompetitie, Topcompetitie, U23 Road series, verschillende vrije klassiekers en UCI 1.2 wedstrijden. Daarnaast vinden we het belangrijk voor de ontwikkeling van renners om ze in het buitenland te laten koersen. We hebben dan ook een ruim buitenlands programma met verschillende (etappe)wedstrijden.

Renners 2019

  • Mike Appelman
  • Ruud Appelman
  • Wouter Been
  • Melvin Bos
  • Sven Broekaart
  • Liam Cappel
  • Gerwin Coljé
  • Sybe van Diepen
  • Ike Groen
  • Tim Groot
  • Jelle Groot
  • Thomas Hartog
  • Alexander Konijn
  • Jeroen Koorn
  • Bart Lemmen
  • Gosse van der Meer
  • Mick Kemper
  • Luuk van der Meer
  • Eric Mooij
  • Jelmer Nuijten
  • Joury Ottenbros
  • Matthew Overste
  • Jesse de Rooij
  • Stijn Ruijter
  • Stefan van Spengen
  • Harry Sweering
  • Joeri van der Tuin
  • Bram van der Zwet

Daarnaast hebben we nog een vijftal elite licentiehouders die zich hoofdzakelijk richten op een andere discipline en beperkt op de weg te zien zullen zijn.

  • Stijn Appel (mountainbiken)
  • Roy Beukers (mountainbiken)
  • Bart Mol (schaatsen)
  • Robbert de Nijs (mountainbiken)
  • Arne van der Vliet (mountainbiken)

Ook zijn er vijf West-Frisianen bij continentale ploegen in dienst:

  • Adne van Engelen (Bike Aid)
  • Peter Koning (Bike Aid)
  • Gijs Meijer (Alecto Cyclingteam)
  • Folkert Oostra (Monkey Town CT)
  • Jesper Rasch (SEG Racing Academy)


Wedstrijdprogramma

datum wedstrijd plaats categorie
02-02 Ster van Zwolle Zwolle Topcompetitie
02-03 Ronde van Groningen Uithuizermeeden Vrije klassieker
03-03 Brussel - Opwijk Brussel U23 Road series
09-03 Trofeu Joan Escolà Spanje Klassieker
10-03 Campionat de Sabadell Spanje Klassieker
23-03 Dorpenomloop door Drenthe Assen Vrije wedstrijd
30-03 Omloop van de Braakman Philippine Topcompetitie
06-04 Grote Omloop van de Veenkoloniën Veendam Clubcompetitie
13-04 Zuiderzeeronde Dronten Clubcompetitie
13-04 GP Tombroek - Rollegem Tombroek U23 Road series
14-04 Omloop van de Glazenstad Kwintsheul Vrije klassieker
17/21-4 Arden Challenge België Etappekoers
19/22-04 Rás Mumhan Ierland Etappekoers
27-04 Ronde van Enkhuizen Enkhuizen Criterium
28-04 Wim Hendriks Trofee Koewacht Vrije klassieker
05-05 Ton Dolmans Trofee Stein Topcompetitie
11-05 Grote Prijs Arjaan de Schipper Goes U23 Road series
11-05 PWZ Zuidenveldtour Dalen UCI 1.2
18-05 Zuid-Hollandse Eilanden Tour Spijkenisse Clubcompetitie
19-05 Omloop der Kempen Veldhoven Topcompetitie
24/26-05 Tour du Loiret Frankrijk Etappekoers
25-05 Omloop Hoeksche Waard Puttershoek Clubcompetitie
26-05 Ronde van Zuid Oost Friesland Appelscha Vrije klassieker
30-05 Kersenronde Mierlo U23 Road series
01-06 GP Albert Fauville-Baulet Wanfercée-Baulet U23 Road series
02-06 Ronde van Limburg Stein en Beek Topcompetitie
05-06 Parel van de Veluwe Harderwijk Clubcompetitie
07-06 Ole Wackström Memorial Finland Omloop
08-06 Fellman Criterium Finland Criterium
09-06 Porvoon Ajot Finland Klassieker
8/9-05 Ronde van Noord-Holland Alkmaar Topcompetitie
20-05 Districtskampioenschap weg NH Den Helder DK
15/16-06 Wielerweekend Roden Roden Clubcompetitie
19-06 Tijdrit Emmen Emmen Topcompetitie
20/23-06 Tour de Nivernais Morvan Frankrijk Etappekoers
23-06 NK Elite zonder contract Dongen NK
26-06 NK Tijdrijden Bergen op Zoom NK
29-06 NK Beloften Hoogerheide NK
03-07 Klimtijdrit Vaals Vaals Topcompetitie
07-07 Ronde van Hoogkarspel Hoogkarspel WF wedstrijd
01-06 Omloop Het Nieuwsblad Zottegem U23 Road series
07-07 Omloop der Zevenheuvelen Berg en Dal Clubcompetitie
11/14-07 Tour des Deux Sèvres Frankrijk Etappekoers
12/13-07 Internationaal Beloften Weekend Hulst U23 Road series
04-08 Hel van Voerendaal Voerendaal Clubcompetitie
07-08 Hill 60-koers Zillebeke België Klassieker
18-08 Ronde van de Achterhoek Doetinchem Vrije Klassieker
24-08 Ronde van de Kerspelen Harkema Clubcompetitie
25-08 Omloop van Valkenswaard Valkenswaard Beloften Klassieker
25-08 Grand Prix de La Magne België Klassieker
26/31-08 Trainingskamp Ardennen België
31-08 GP Color Code Bassenge Bassenge U23 Road series
31-08 Ploegentijdrit Clubcompetitie ? Clubcompetitie
18-08 Groeistad Klassieker Amersfoort Vrije Klassieker
08-09 Eurode Omloop Kerkrade Topcompetitie
14/15-09 Finaleweekend Delfzijl Clubcompetitie
20/22-09 Tour de Moselle Frankrijk Etappekoers
28-09 NCK Dronten NK
29-09 Ronde van Midden-Brabant Dongen Vrije Klassieker
09-10 GP Jules Van Hevel België Klassieker
? Districtskampioenschap Tijdrijden NH ? Tijdrit

Volg ons op: https://www.instagram.com/westfrisia_elite/