West-Frisia

Slagveld in de Schermer

Klassementsambities kunnen voor veel renners in Olympia’s Tour de kast in. Na de openingsetappe vinden nog maar 27 renners zich terug binnen de vier minuten van leider Roy Hoogendoorn. De spurter van Metec toonde zich in de finishstraten van Alkmaar de rapste van de eerste waaier.

Direct na aankomst op de vijf omlopen door de Schermer knalde het peloton volledig uiteen. De voorspelde slagveld waarin vooral de drie Nederlandse continentalploegen EEW-VDK, Metec en Beat en de opleidingsploeg van Lidl-Trek overeind bleven. Grote verliezers bleken de gele brigade van Visma en VolkerWessels. Parkhotel zag zich vooraan enkel vertegenwoordigd door kopman Jan Willem van Schip.

Van de slechts enkele Noord-Hollandse renners in koers wist Victor Broex zich het best te handhaven. De Amstelvener maakte deel uit van de eerste waaier en loodste zijn kopman Hoogendoorn naar de winst.

Een korte tijdrit rond Beltrum zal morgen nog meer tekening in het klassement aanbrengen. Vanuit Nederlands perspectief lijken Jan Willem van ’t Schip en ook voormalig West-Frisiaan Guillaume Visser kanshebbers voor een korte notering. Met de huidige weersvoorspellingen lijkt er met waaiers ook in de andere ritten nog voldoende mogelijk.