vr 4 aug 2023 09:00u
De blote man
Als enthousiast wielrenner maak je tijdens de vele trainingskilometers het één en ander mee. Zo ook Jens Pronk. Tijdens één van zijn trainingsritten ontwaarde de belofte van West-Frisia voor hem een wat vreemd schouwspel.
Verderop in de naastgelegen sloot zag hij een man kromgebogen speurend in het water. Dichterbij komend werd de vreemde situatie enkel maar vreemder. De man bleek enkel gekleed in een shirt in het troebele water te staan.
Het verhaal kreeg een nieuwe twist. Jens herkende plots de half naakte man. Het bleek niemand minder dan zijn ploegmaat B.F. uit S. De halfnaakte B, laten we hem voor het gemak Bas noemen, meldde al ploeterend in het water op zoek te zijn naar zijn telefoon. Het kleinood bleek bij het passeren van de brug uit zijn stuurtasje te zijn geduveld.
Bas, overigens op weg naar Parijs, twijfelde niet. Trok zijn broek van zijn witte billen en sprong in de sloot. Fietsmaat Mathé Pronk stond erbij en moest vooral erg lachen. En met het arriveren van Jens kreeg hij een medestander.
Het verhaal heeft voor de onfortuinlijke ook nog een slot. Drie uur lang waadde Bas door het water. Ondanks al zijn inspanningen vond hij zijn telefoon echter niet terug en kon hij zonder belgerei richting de Franse hoofdstad.